Szkolenia

Dlaczego angielski jest ważny w świecie biznesu?

Dostęp do wiedzy, która jest dostępna tylko w języku angielskim.

Od czasu do czasu powinieneś dowiedzieć się o nowych osiągnięciach w Twojej dziedzinie zawodowej, aby być na bieżąco. To gwarantuje, że Twoje umiejętności nie pozostaną w tyle. Jednak 75% zaawansowanej dokumentacji jest w języku angielskim, a dzięki opanowaniu tego języka będziesz miał do niej dostęp, co da Ci przewagę nad innymi specjalistami. Również jeśli chcesz studiować za granicą na studiach podyplomowych lub magisterskich, znajomość języka angielskiego jest koniecznością.

Wyróżnij się spośród innych profesjonalistów

Międzynarodowe firmy uważają, że bardziej wartościowe dla ich kadry kierowniczej jest posługiwanie się drugim językiem, np. angielskim. W rzeczywistości na 90% najlepszych stanowisk w międzynarodowych korporacjach wymagana jest znajomość języka angielskiego, a jeśli mówisz po angielsku, będziesz idealnym kandydatem.

Teraz może pojawić się pytanie: jeśli praca jest w języku polskim, dlaczego wymagają od Ciebie znajomości angielskiego? Mimo, że większość zadań będzie wykonywana w języku polskim, może się okazać, że będziesz musiał uzyskać dostęp do dokumentacji w języku angielskim i zapoznać się z nią, lub komunikować się z zagranicznymi klientami. Zwłaszcza jeśli aspirujesz do stanowiska odpowiedzialnego i przywódczego, będziesz potrzebował różnych umiejętności komunikacyjnych. Przeczytaj również, jak nauczyć się angielskiego we własnym zakresie.

Znajduj pracę szybciej i z lepszym wynagrodzeniem

Wielu specjalistów nie może znaleźć stabilnej pracy z dobrym wynagrodzeniem. A znajomość angielskiego znacznie zwiększa Twoją konkurencyjność. Bycie dwujęzycznym zwiększa Twoje szanse na szybsze znalezienie pracy o 44%.

Rozwiń swoją kontakty zawodowe

Studiowanie języka angielskiego otwiera umysł na nowe kultury i pozwala poznać nowych ludzi. Budujesz relacje z różnymi specjalistami z innych dziedzin, którzy mogą Ci pomóc w przyszłości. Ponadto, dowiesz się o ich doświadczeniach i sytuacjach w innych częściach świata.

Możliwość pracy za granicą

Mówienie po angielsku otwiera możliwości pracy za granicą. Utrwalisz to, czego nauczyłeś się na studiach i zdobędziesz doświadczenie, które pozwoli Ci rozwinąć nowe umiejętności. Oznacza to, że zarówno w kraju ojczystym, jak i w innych krajach, można otrzymać lepsze oferty pracy.

 

Similar Posts